گروت اپوکسی و کاربرد آن

گروت اپوکسی و کاربرد آن

قیمت گروت اپوکسی –گروت اپوکسی چیست؟ فواید گروت اپوکسی چیست؟ موارد مصرفی گروت اپوکسی چیست؟

 

گروت اپوکسی شامل رزین اپوکسی و هاردنر اپوکسی و مخلوطی از سنگدانه‌ها و ماسه (فیلر) است در حقیقت انواع مختلفی رزین وجود دارد که در کارخانجات تولیدی به کار می‌رود مثل اپوکسی و پلی یورتان. اگرچه به نظر می‌رسد اپوکسی در کنار مواد سیمانی نام برده می‌شود اما خودش شامل هیچگونه سیمانی است.

به عبارت دیگر هاردنر اپوکسی باعث شروع فرآیند سخت شدگی گروت اپوکسی می‌شود این معمول است که برای ترک‌های موئی و سوراخ‌ها در سازه‌های بتنی استفاده شود و می‌تواند به عنوان پرایمر یا عامل چسبندگی نیز قلمداد می‌شود.

گروت اپوکسی چیست؟

گروت اپوکسی شکل‌پذیر و بدون حلال و شامل ۳ جزء است. گروت اپوکسی دارای رزین اپوکسی، سخت کننده، عمل آورنده آمین و دانه‌بندی ویژه سیلیسی است. به هنگام مصرف گروت اپوکسی کافیست سه جزء آن با هم مخلوط شوند.

فواید گروت اپوکسی چیست؟

گروت اپوکسی باعث سخت شدن سریع سازه می‌شود که بستگی به دمای اطراف دارد. گروت اپوکسی دارای قابلیت بالای چسبندگی به زیر کارهای معدنی و فولادی دارد. گروت اپوکسی دارای مقاومت در برابر ارتعاشات شدید است. گروت اپوکسی باعث سخت شدن بدون جمع شدگی است. گروت اپوکسی دارای مقاومت بالا در برابر حملات مواد شیمیایی است. گروت اپوکسی دارای مقاومت مکانیکی بسیار بالایی است.

موارد مصرفی گروت اپوکسی چیست؟

گروت اپوکسی برای گروت کاری و ملات ریزی برای پیوند محکم سازه‌ای در شرایط باربری دینامیکی مناسب است.

گروت اپوکسی در صنایع چیست؟

گروت ریزی درکارخانه‌جات و ماشین آلات موتوری. گروت ریزی در ژنراتورها. گروت ریزی در پمپ ها. گروت ریزی در ریل جرثقیل‌ها گروت ریزی در سیستم‌های انبارهای بلند.

One thought on “گروت اپوکسی و کاربرد آن

  1. بهرام داودنژاد. says:

    سلام… چگونگی مصرف و نسبت مواد و…کلا نحوه مصرف گروت اپوکسی g3 را در دنباله مطلب میفرمودین .مطلبتان کامل میشد…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *