گروت سیمانی

گروت-سیمانی--1

قیمت گروت سیمانی-گروت سیمانی چیست؟ موارد کاربرد گروت سیمانی

گروت سیمانی تشکیل شده است از اختلاط پودر سیمان و آب در نسبت‌های آب به سیمان کمتر و بیشتر مشابه آن چه در بتن اتفاق می‌افتد.

با نسبت آب به سیمان بالا مخلوط آب و سیمان، یک محصول سیال و روان که می‌تواند زیر صفحه ستون‌ها یا چاله‌ها را پر نماید اختلاط و سخت شدگی فرآیند مهمی هستند که روی عملکرد گروت سیمانی اثر می‌گذارند.

علاوه بر این حضور حفرات اضافی روی مقاومت فشاری، سختی و نفوذپذیری گروت اثر می‌گذارد این محصول در پر کردن همه حفرات و فضاهای خالی سازه‌ها کاربرد دارد.

 

انواع گروت سیمانی

  • گروت با مقاومت‌های مختلف
  • گروت با دانه‌بندی‌های مختلف
  • گروت الیاف دار
  • گروت دو جزئی
  • گروت سیمانی دو جزئی

 

کاربرد گروت سیمانی

کاربرد اول گروت سیمانی در زیر صفحه ستون و بیس پلیت صنعتی است. جایی که ضریب اصطکاک بین صفحه ستون و گروت سیمانی، مورد نظرگرفته می‌شود. گروت سیمانی در کاشت بولت نیز کاربرد دارد. مصرف عمومی گروت سیمانی به عنوان یک ملات بدون جمع شدگی و روان با کمترین خلل است. گروت سیمانی در پمپ تزریق بتن مورده استفاده قرار می‌گیرد و با خاصیت منبسط شونده خود را برای استفاده در پمپ تزریق بتنبه خوبی عمل می‌کند. برای پمپ‌پذیری بیشتر بتن در پمپ تزریق و برای افزایش روانی بتن در پمپ و کاهش استهلاک در پمپ از فوق روان کننده بتن و ژل میکروسیلیس، می‌توانید استفاده کرد.

گروت‌های مورد بحث بر پایه سیمان میباشند و جهت پر کردن چاله باکس‌ها، فاصله‌ی بین دو المان و فیکس کردن بیس پلیت، فنداسیون‌های توربین بادی، پایه‌های ماشین آلات سنگین، کاشت انکربولت‌ها، پایه تیرهای فشار قوی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 

 

نکاتی مهم در مورد گروت پایه سیمانی

۱)گروت پایه سیمانی بایستی افزایش حجم کنترل شده خطی داشته باشد. نمودار آزمایشات انجام شده به پیوست ارسال خواهد شد.

۲)تا ضخامت ۷ سانتی متری باید از گروت ریز دانه استفاده نمود و در حالت‌های خاصی تا در معرض ضربه و ارتعاش و لرزه باشد بایستی از کلاس الیاف‌دار استفاده کرد.

۳)اگر ضخامت بالای cm ۷ باشد بایستی از گروت پایه سیمانی درشت دانه استفاده نمود و در حالت‌های خاص برای چاله باکس‌ها و در معرض ارتعاش و لرزه و المان باشد بایستی از کلاس استفاده نمود.

۴)هرگاه گروت جهت پرکردن چاله باکس‌ها استفاده شود و ضخامت از ۱۵ سانتی متر بیشتر باشد باید از گروت دانه درشت استفاده شود و در چند مرحله ریخته شود با ارتفاع cm ۱۵ و بایستی عمل چیلینگ با میلگردهای انتظار رعایت و اجرا شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.