گروت سیمانی

گروت سیمانی

قیمت گروت سیمانی-گروت سیمانی چیست؟ موارد کاربرد گروت سیمانی 

گروت سیمانی تشکیل شده است از اختلاط پودر سیمان و آب در نسبت های آب به سیمان کمتر و بیشتر مشابه انچه در بتن اتفاق می افتد.

با نسبت آب به سیمان بالا مخلوط آب و سیمان ,یک محصول سیال و روان که می تواند زیر صفحه ستون ها یا چاله ها را پر نماید اختلاط و سخت شدگی فرآیند مهمی هستند که روی عملکرد گروت سیمانی اثر می گذارند.

علاوه بر این حضور حفرات اضافی روی مقاومت فشاری وسختی و نفوذپذیری گروت اثر میگزارد این محصول در پر کردن همه حفرات و فضاهای خالی سازه ها کاربرد دارد.

انواع گروت سیمانی :  


• گروت با مقاومت های مختلف
• گروت با دانه بندی های مختلف
• گروت الیاف دار
• گروت دو جزئی
• گروت سیمانی دو جزئی 


کاربرد گروت سیمانی : کار برد اول گروت سیمانی در زير صفحه ستون و بيس پليت صنعتی است . جایی که ضريب اصطكاك بين صفحه ستون و گروت سیمانی، مورد نظرگرفته می شود. گروت سیمانی در كاشت بولت نیز کاربرد دارد. مصرف عمومی گروت سیمانی به عنوان يک ملات بدون جمع شدگی و روان با کمترین خلل میباشد. گروت سیمانی در پمپ تزریق بتن مورده استفاده قرارمی گیرد و با خاصیت منبسط شونده خود را برای استفاده در پمپ تزریق بتنبه خوبی عمل میکند. برای پمپ پذیری بیشتر بتن در پمپ تزریق و برای افزایش روانی بتن در پمپ و کاهش استهلاک در پمپ از فوق روان کننده بتن و ژل میکروسیلیس میتوانید استفاده کرد. 
گروت های مورد بحث بر پایه سیمان میباشند وجهت پر کردن چاله باکسها، فاصله ی بین دو المان و فیکس کردن بیس پلیت، فنداسیونهای توربین بادی، پایههای ماشین آلات سنگین، کاشت انکربولتها، پایه تیرهای فشار قوی مورد استفاده قرار میگیرند.

-نکاتی مهم در مورد گروت پایه سیمانی


1)گروت پایه سیمانی بایستی افزایش حجم کنترل شده خطی داشته باشد. نمودار آزمایشات انجام شده به پیوست ارسال خواهد شد.


2)تا ضخامت 7 سانتی متری باید از گروت ریز دانه استفاده نمود و در حالتهای خاصی تا در معرض ضربه و ارتعاش و لرزه باشد بایستی از کلاس الیافدار استفاده کرد.


3)اگر ضخامت بالای cm 7 باشد بایستی از گروت پایه سیمانی درشت دانه استفاده نمود و در حالتهای خاص برای چاله باکسها و در معرض ارتعاش و لرزه و المان باشد بایستی از کلاس استفاده نمود.


4)هرگاه گروت جهت پرکردن چاله باکسها استفاده گردد و ضخامت از 15 سانتی متر بیشتر باشد باید از گروت دانه درشت  استفاده گردد و در چند مرحله ریخته شود با ارتفاع cm 15 و بایستی عمل چیلینگ با میلگردهای انتظار رعایت و اجرا گردد.

***جهت دریافت مشاوره و اطلاعات قیمت با شماره 75128-021 تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *