چرا استفاده از گروت در مصالح ساختمانی ضروری است؟

چرا استفاده از گروت در مصالح ساختمانی ضروری است؟

چرا استفاده از گروت در مصالح ساختمانی ضروری است؟

 

گروت ماده ای بسیار مهم در صنایع ساختمانی و البته بتن بشمار می رود. از گروت استفاده های مهمی می شود. به نظر شما چرا استفاده از گروت در مصالح ساختمانی ضروری است؟ بگذارید کمی بیشتر در این باره صحبت کنیم؛ همراه ما باشید.

گروت از سیمان ، ماسه ،آب و یک سری افزودنی تشکیل شده است معمولا از گروت ها برای جاهایی که احتیاج به مقاومت بالا و ترمیم کردن ترک ها با عمق زیاد ، مصرف می شود.همچنین برای زیر سازی تجهیزات سنگین از گروت استعمال می شود. کاربرد گروت مشابه ملات می باشد. گروت برای زیر برگ ستون ها، ریل ها، آنکربلت ها، نصب ریل ماشین آلات، برینگ پل ها ، توصیه می شود.یکی از موادی که در گروت كاربرد می شود علت وا و بسته ازنو شدن شده ومکانی که در آن گروت ریخته شده و قابل دسترسی نیست را کامل پر می کند.

گروت سیمانی بسط کنترل شده ای دارد و هرگز خوشحال نمی شود.زمان اجرای گروت آماده حداکثر 30 دقیقه است برای اینكه سبب کاهش گستردگی سرور آن می شود.یکی از دلایلی که داعیه می شود که گروت مقاوت بالایی داشته باشد نسبت پایین اب به سیمان میباشد . یکی از سجیه دیگر گروت،سخت شدن در مدت لمحه کوتاه ورسیدن به مقاومت نهایی مطلوب میباشد.دانه بندی گروت می بایست طبق میزان بوده زیرا دانه بندی درشت محرك دوفازی شدن گروت و دانه بندی ریز جهت افت مقاومت گروت می شود.

از یكسر مهمترین موارد کاربرد گروت ها می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

  • ترمیم سطوح بتنی
  • نصب جمعیت صنعتی
  • رگلاژ سطوح بتنی
  • نصب ریل ها
  • رگلاژ ابزار صنعتی
  • نصب آرماتور و بولت ها

گروت کاربردی در زیر سامان ستون ها، آنکربلت ها، نصب ریل ماشین آلات، برینگ پل ها، بلت ها، ریل ها، حایل ها دارند. مهم ترین مزایای گروت ها این است که مکانی که در آن گروت ریخته می شود را کامل پر می کند. چون گروت دوباره دایر شونده خاصیت غیر انقباضی دارد.

از گروت آماده جهت مصارف مختلفی مثل زیر ورقه اسباب ستون ها، آنکربلت ها، نصب ریل ماشین آلات، برینگ پل ها، بلت ها، ریل ها، حایل ها و … استعمال می شود. گروت ها به گونه ای نقشه كشی شده اند که توان جذب نیرو های وارد و انتقال آن ها را به بخش زیرکار داشته باشد برای مثال در خلال نصب انواع ماشین آلات نیرو های وارده از آن ها توسط گروت یا شفته به فنداسیون بتنی منتقل می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *