انواع ژل میکروسیلیس و موارد کاربرد آن

انواع ژل میکروسیلیس و موارد کاربرد آن

ژل میکروسیلیس

ژل میکروسیلیس علاوه بر استحکام بخشیدن به سازه های بتنی باعث آب بندی و نفوذناپذیری آن ها در مقابل آب و کاهش اثر مواد شمیایی بر روی بتن نیز می شود  و تاثیر مثبت میکروسیلیس در بتن عموماً در دو مکانیزم نمو پیدا می کند. یکی به جهت فعالیت پوزولانی بسیار زیاد میکروسیلیس که کاهش هیدرواکسید کلسیم حاصل از هیدراسیون سیمان پرتلند با آب را باعث شده و با افزایش ژل تولیدی در خمیر سیمان همراه است و دیگری به علت نرمی زیاد میکروسیلیس، خلل و فرج بین ذررات ژل و سیمان پر می گردد. عواملی که سهم میکروسیلیس را در بهبود مقاومت بتن افزایش می دهد کاملاً برجسته نیست. اگرچه تحقیقات نشان می دهند که افزودن میکروسیلیس به بتن باعث افزایش دوام بتن در اثر کاهش نفوذ پذیری (که منجر به کاهش نفوذ یون های مضر می گردند) و کاهش مقدار هیدرواکسید کلسیم (که باعث مقاومت بیشتر در مقابل حمله سولفاتی می گردد) می شود. افزایش دوام بتن خود باعث افزایش قدرت بتن حاوی میکروسیلیس در محافظت از خوردگی فولاد مدفون شده در بتن نیز می گردد.

مهمترین ویژگی که استفاده از ژل میکروسیلیس به بتن می‌دهد نفوذ ناپذیری آن است. این مزیت تنها به دلیل مواد اولیه ایست که در فرمولاسیون ژل میکروسیلیس استفاده شده است. علاوه بر ویژگی گفته شده، استفاده از ژل میکروسیلیس می‌تواند باعث افزایش روانی (کاهش ویسکوزیته) در ملات‌های بتنی شود. ویسکوزیته‌ی پایین باعث می‌شود که بتواند در خلل و فرج نفوذ کند و تمامی رخه‌ها را پر کند و در نهایت پس از بندش، باعث افزایش مقاومت و عدم نفوذپذیری شود. همین نفوذناپذیری باعث می‌شود که خوردگی سایر تجهیزاتی که به همراه بتن در ساختمان استفاده می‌شوند به میزان قابل توجهی کاهش یابد

 

انواع ژل میکروسیلیس تولید شرکت بتن شیمی ماهان

ژل های میکروسیلیس شرکت بتن شیمی ماهان بر دونوع ذیل تولید می شوند

  • ژل میکروسیلیس پلی کربوکسیلاتی

  •  ژل میکروسیلیس پایه نفتالینی 

ژل میکروسیلیس SP1RB

ژل میکروسیلیس SP1RB برای ساخت بتن های با مقاوت بالا ، آب بند، نفوذ ناپذیر و پر دوام و ملات های با کیفیت ویژه طراحی شده است.

 

ژل میکروسیلیس کلاس APC5RRB

ژل میکروسیلیس کلاس APC5RRB در بتن هایی که نیاز به روانی بالا و ارتقاء مشهود مقاومت های فشاری ، کششی و خمشی و کاهش نفوذپذیری بتن مد نظر است با کنترل ترک های پلاستیک توصیه می گردد. 

 

ژل میکروسیلیس کلاس GEL-APC5RRC-N 

ژل میکروسیلیس کلاس GEL-APC5RRC-N در بتن هایي که نیاز به روانی بالا و ارتقاء مشهود مقاومت های فشاری ، کششی و خمشی و کاهش نفوذ پذیری بتن مد نظر است با کنترل ترک های پلاستیک توصیه می گردد .(پایه پلی کربوکسیلاتی)

 

ژل میکروسیلیس کلاس  GEL-APC5RRC-N-S-NEW 

در بتن هایي که نیاز به روانی بالا و ارتقاء مشهود مقاومت های فشاری ، کششی و خمشی و کاهش نفوذ پذیری بتن مد نظر است با کنترل ترک های پلاستیک توصیه می گردد .(پایه پلی کربوکسیلاتی)

 

ژل میکروسیلیس کلاس Gel-ASP2AB

ژل میکروسیلیس کلاس  Gel-ASP2AB فرمولاسيون جديد و ارتقاء يافته اي است كه براي ايجاد تسريع در گيرش بتن هاي ويژه اي كه نياز به مقاومت زود هنگام دارند مثل قطعات پيش ساخته ويژه و بتن ريزي ويژه در هواي سرد در نظر گرفته شده است. يكي از خواص ويژه شده اين محصول نسبت به كلاسهاي مشابه عدم يخ زدگي ژل در شرايط نگهداري سرد سير تا – 5 ˚C مي باشد. علاوه بر اين نه تنها ژل ميكروسيليس   GEL-ASP2AB براي ساخت بتن هاي با مقاومت بالا، آب بند ، نفوذ ناپذير و پردوام و ملات هاي ويژه كاربرد دارد،بلكه در بتنهايي كه كاهش ترك هاي پلاستيك و ارتقاء نسبي مقاومتهاي كششي و خمشي بتن مد نظر است خصوصاً بتن هايي كه در معرض ضربه و بارهاي متناوب ديناميكي مي باشند توصيه مي گردد.

 

ژل میکروسیلیس الیاف دار Gel-ASP2RB

 نه تنها با  بالا بردن مقاومت بتن در برابر عوامل مخرب فيزيکي و شيميايي محيطي و حتي عوامل مخرب داخلي بتن، عمر سرويس دهي سازه را به حداکثر مي رساند، بلكه از آسيب هاي احتمالي دراز مدت ناشي از عدم دقت در كيورينگ مناسب طي ساعات اوليه پس از ريختن بتن تا حدود زيادي مي كاهد.

 

ژل میکروسیلیس کلاس ASP6RB

ژل میکروسیلیس کلاس ASP6RB فرمولی منشعب از ASP6RB است که مختص آب و هوای گرم و خشک و مطابق مینرالهای سنگدانه های موجود در منطقه خوزستان و شمال فارس بهینه سازی گردیده است .

 

ژل میکروسیلیس کلاس FASP2RB

 علاوه بر آنكه براي ساخت بتن هاي با مقاومت بالا، آب بند ، نفوذ ناپذير و پردوام و ملات هاي ويژه مورد كاربرد دارد، در بتن هايي كه كاهش تركهاي پلاستيك و ارتقاء نسبي مقاومت

هاي كششي و خمشي بتن مد نظراست توصيه ميگردد. همچنين در شرايطي كه بتن در معرض ضربه و بارهاي متناوب ديناميكي است استفاده از این ژل توصیه می گردد.

 

ژل رنگی محصول دیگر بتن شیمی ماهان می باشد که در طیف رنگی آبی,سبز,زرد,فیروزه ائی ,مشکی,سفید,قرمز و قهوه ایی تولید میگردد, ژل های رنگی جهت ساخت بتن پر مقاومت و آب بند و نفوذناپذیر و در رنگ های متنوع ارائه میشود.

 

کاربرد ژل میکروسیلیس در بتن چیست؟

میکروسیلیس یا فوم سیلیکا، یک افزودنی عالی برای بتن است چرا که منجر به ویژگی‌های  بهتر برای بتن می‌شود از جمله ترک حرارتی را کاهش می‌دهد، استحکام را بهبود می‌بخشد و قدرت  بتن را افزایش می‌دهد.

کاربرد ژل میکروسیلیس در بتن علاوه بر استفاده در ساخت بتن های با مقاومت بالا، دوام بالا، آب بند، با نفوذپذیری کم، و همچنین ملات های ویژه، در بتن هایی که کاهش ترک های پلاستیک، ارتقاء نسبی مقاومت های کششی و خمشی بتن مد نظر می باشد کاربرد دارد . همچنین در شرایطی که بتن در معرض ضربه و بارهای متناوب دینامیکی است استفاده از آن توصیه می شود.

کاربردهای ژل میکروسیلیس به اختصار عبارتند از :

  • بتن سازه های دریایی، کانال های انتقال آب و تصفیه خانه ها
  • سازه های بتنی در معرض سیکل های شدید ذوب و انجماد
  • سازه های در معرض بارهای دینامیکی، ضربه و خستگی
  • بتن هایی که به حداقل هدایت الکتریکی نیاز دارند
  • بتن های پرمقاومت، نفوذناپذیر، بادوام و پایا
  • روسازی های بتنی و مقاطع نازک
  • بتن های نظامی و پدافندی

 

مشاهده برخی از  مزایای استفاده ژل میکروسیلیس که یکی از پرکاربردترین موادی است که به  عنوان افزودنی در صنایع بتن و سیمان استفاده می‌شود. هدف از استفاده‌ی میکروسیلیس در بتن، افزایش دوام و تمهیدات زیست محیطی و اقتصادی است.

 

 

از کجا ژل میکروسیلیس بخریم؟

ژل میکروسیلیس را می‌بایست از شرکت‌هایی تهیه کنید که توان علمی و اجرایی بالای داشته باشند. منظور از توان علمی وجود تیم فنی از فارغ التحصلان دانشگاه‌های معتبر و نخبگان صنعت بتن، تیم عملیاتی ماهر و تیم تحقیق و توسعه‌ی بروز و همچنین آزمایشگاه مجهز با دستگاه‌های دقیق جهت سنجش ماهیت و تست‌های مربوط به مواد اولیه و مواد تولیدی است. شرکت بتن شیمی ماهان افتخار دارد که با دارا بودن تمامی این ویژگی ها، ژل میکروسیلیس را مطابق با آخرین استانداردهای دنیا تولید کند و به متقاضیان و مشتریان ارایه نماید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *