اخبار

مواد هوازا بتن وکاربرد آن

28 تیر 1396
هوازا در بتن ایجاد حباب هاب زیاد و جدا از هم میکند که این امر منافذ بتن را مسدود کرده و اتصال آنها را بهم قطع میکند و بدین ترتیب نفوذپذیری بتن را کاهش میدهد......
مواد هوازا بتن وکاربرد آن

وظیفه این نوع افزودنی بتن ایجاد حباب‌های ریز هوا در بتن و ماده‌ای که برای ایجاد این حباب ها به کار می‌رود را هواساز بتن می نامند. اضافه کردن مواد افزودنی حباب‌ساز به بتن باعث تولید حباب‌های ریز هوا در داخل بتن و بین سنگ دانه‌ها می‌شود. این حباب‌ها باید بعد از سخت شدن بتن یا ملات در بتن بجا باقی بمانند.

کاربرد مواد افزودنی شیمیایی بتن حباب هواساز:  وظیفه این نوع افزودنی بتن برای بالا بردن دوام بتن درمقابل یخ بستن و ذوب شدن بتن می باشد.مواد افزودنی بتن حباب ساز برای مقاومت بتن درمقابل پوسته شدن سطح در اثر یخ زداهای مواد شیمیایی بتن می باشد. همچنین این مواد افزودنی بتن برای بالا بردن کارایی بتن و نفوذناپذیری شدن بتن و سخت شدن آن کاربرد دارد. برای بالا بردن میزان روانی بتن ازاین نوع مواد افزودنی بتن استفاده می شود. برای حالت دادن ارتجاعی یا فنری به بتن  این نوع مواد افزودنی بتن  نیز استفاده میگردد. برای کاهش و جدا شدن دانه‌ها و آب انداختن بتن از مواد افزودنی بتن هوازا استفاده استفاده میشود.
 

مواد تشکیل دهنده  افزودنی بتن حباب‌ساز: چربی‌های طبیعی اسید استتاریک اسید اولئیک مواد کف کننده پودر آلومینیوم 

تهران، خیابان پاسداران ، خیابان نازک خیابان شهید کاظم موسوی شرقی پلاک 63 واحد 412

22933501,22953288,02175128

info@bsmco.org